ZostawŚlad.pl - testament

start
o serwisie
funkcje
bezpieczenstwo
pakiety
faq
regulamin
kontakt
Odciśnięcie własnego śladu nigdy nie było prostsze.

Czy zauważyłeś już, że ZostawŚlad.pl to strona dla ludzi takich jak Ty ,którzy chcą zostawić po sobie coś wyjątkowego i zabezpieczyć swoje najcenniejsze pliki i konta internetowe przed utratą? Tylko pomyśl, co czuliby Twoi bliscy i znajomi, gdybyś nagle odszedł i nie zdążył się z nimi pożegnać. A może sam czułeś coś podobnego, gdy odeszła któraś z bliskich Ci osób.

Słyszałeś też pewnie o tym, jak dużo problemów może powodować utrata cennych plików wskutek różnych awarii lub nieprzewidzianych zdarzeń. To samo może przydarzyć się, gdy Ty ulegniesz nieszczęśliwemu wypadkowi lub umrzesz, a Twoi bliscy zostaną pozbawieni dostępu do profili, serwisów czy też skrzynek mailowych, z których korzystałeś. Kto wtedy podomyka Twoje sprawy i zadba o właściwy los Twoich kont? W miarę, jak zaczniesz odkrywać ZostawŚlad.pl, zobaczysz, w jak wielu sprawach może Ci pomóc.
Ostatnie co mogłem Im dać…

Do ostatniej chwili nie wiedziałem jak się z nimi wszystkimi pożegnać. Z każdym łączyło mnie coś innego, każdemu z nich miałem coś innego do powiedzenia. Wiedziałem natomiast, że będziemy się widzieć być może po raz ostatni. Chciałem, żeby to było coś specjalnego, coś co pomoże im pogodzić z faktem, że to są nasze ostatnie wspólne chwile. Coś co będzie niezwykłą pamiątką i zachowa nasze wspólne wspomnienia i rozmowy na dłużej. Bolało mnie to, jak szybko uciekał ten czas, chociaż zostało go tak niewiele. To już nie miało większego znaczenia. Wszystko było gotowe i mogło odbyć się bez mojego udziału, na wypadek gdybym nie dostał już szansy osobiście odsłonić dla nich mojego dzieła.
Parę miesięcy wcześniej zalogowałem się na moim koncie na ZostawŚlad.pl, moim wirtualnym skarbcu- miejscu, gdzie mogłem oddać się refleksji i faktycznie zostawić swój głęboki, trwały ślad. W zakładce mojego profilu przeznaczonej na pamiętnik zgromadziłem wszystkie wspomnienia, jakie w tym krótkim czasie byłem w stanie sobie przypomnieć i przelać na ekran komputera. Kiedy mnie już nie będzie, przeczytają go wszyscy moi bliscy, rodzina, przyjaciele, znajomi(…), którzy będą chcieli zobaczyć mój ślad i odwiedzą mój profil. Natomiast dla tych, którzy byli mi szczególnie bliscy lub miałem im coś ważnego do przekazania, przygotowałem osobiste adnotacje i wiadomości pożegnalne. Pawłowi zostawiłem najdłuższą wiadomość, która miała aż 5 stron, wyjaśniłem w niej, za co go szczególnie cenię i skąd się brały wszystkie nieporozumienia między nami. Jankowi, oprócz bardzo osobistego listu pożegnalnego zostawiłem na moim profilu masę zdjęć z naszych wspólnych imprez i wypadów. Jednak najwięcej różnych pamiątek zgromadziłem dla Basi. Były tam nasze ulubione kawałki muzyczne, których mogliśmy słuchać wspólnie godzinami, wszystkie zdjęcia, na których byliśmy razem, a nawet listy, które pisaliśmy do siebie, gdy byliśmy jeszcze razem. Szczególnie zależało mi na wiadomości dla rodziców, bo oprócz bardzo czułego listu, powierzyłem im dostęp do wszystkich moich kont mailowych i serwisów internetowych, z których korzystałem. Teraz nie musiałem się martwić, czy ktoś się zaopiekuje moimi nieuregulowanymi sprawami w sieci i poza nią. Ciągle mam nowe pomysły na to, jak jeszcze mogę wzbogacić swój profil i wiadomości dla moich bliskich. Jest tutaj jeszcze tyle możliwości, tyle rzeczy do zrobienia….

Przygotuj swoje pożegnanie z ludźmi z Twojego otoczenia. Zostaw po sobie unikalną pamiątkę, pomóż bliskim uregulować Twoje sprawy w sieci, gdy Ciebie zabraknie.
Zarejestruj się już teraz w kliku prostych krokach.
Nie zarejestrowałeś się jeszcze w serwisie?
Dołącz do nas i zostaw po sobie ślad!